Napary ziołowe kontra herbata

napary ziołowe

Napary ziołowe

Napary ziołowe na ogół pijemy albo dopiero wtedy, gdy dopadnie już nas jakaś nieprzyjemna choroba lub infekcja, ewentualnie dzieje się tak dopiero w pewnym wieku. Pewne jest to, że jak wskazują statystyki spożycie produktów takich jak napary owocowe i zioła wzrasta razem z wiekiem i najwięcej w przeliczeniu na głowę spożywają ich staruszkowie. Czy jednak właściwości zdrowotne zwykłej herbaty, niech będzie to standardowa herbata czarna czy herbata zielona różnią się znacznie od herbat ziołowych, owocowych i tych z dodatkami jednych i drugich?

Zwykłe herbaty

Z pewnością zwykłe herbaty poza zaletami posiadają też wady, ale czy nie ma ich każdy napój, jeżeli przesadzamy z jego używaniem? Najbardziej znane i kojarzone herbaty owocowe i ziołowe w Polsce to herbaty malinowe i różane. Równie smaczne, aromatyczne i zdrowe są napary z dodatkiem trawy cytrynowe. Z kolei najpopularniejsze zioła w Polsce stanowią mięta, uspokajająca melisa oraz rumianek. Ale te produkty nie zapełniają całego rynku herbacianego. Ciekawsze są mniej znane propozycje. Wśród nich wymienić można chociażby lapacho.

Lapacho

Czym jest lapacho? To kora jednego z gatunków drzew w Ameryce Południowa, nazywana czasami herbatą Inków. Inkowie pili ją tak chętnie nie bez powodu: pomaga w lepszym trawieniu, usuwa pasożyty (na które z pewnością nieciężko natrafić w takim klimacie i pobliżu dżungli, oczyszcza organizm, ma właściwości antybiotyczne. Dlatego przez lata stanowiła podstawę tamtejszej medycyny naturalnej. Równie potężne zdrowotne znaczenie ma picie wywaru z hibiskusa. Napój ten wyraźnie wzmacnia odporność (co jest szczególnie ważne w okresie zwiększonych zachorowań na grypę i przeziębień), podobnie jak lapacho oczyszcza organizm. Ponadto między innymi obniża ciśnienie krwi, opóźnia proces starzenia skóry i ma właściwości antynowotworowe. Jednak produktów takich jak lapacho czy hibiskus herbata nie dostaniemy w każdym sklepie.

Sklep internetowy z herbatą

Niezależnie czy będzie to sklep internetowy z herbatą czy sklep naziemny, najlepiej będzie kupić wymienione w niniejszym tekście napoje właśnie tam. Ponadto w tym samym miejscu znajdują się także inne napary: herbata zimowa, herbata z imbirem czy herbata rooibos. Nie zapominajmy jednak, że jest także tradycyjna, dobra herbata, znana nam od wieków. W renomowanym sklepie pochodzi ona z całego globu, dlatego szyldy często mają na sobie napis: "herbaty świata".