Chińska herbata - herbata z wielkich Chin

chińska herbata

Chińska herbata

W Chinach istnieje pewien spis, zawierający listę najchętniej spożywanych herbat. Sprawdź, jaka Mstrong>chińska herbata należy do tego grona. Lista Wielkich Herbat Chin często się zmienia. W zależności od popularności konkretnej, chińskiej herbaty świata na globie. Zwykle ranking jest zmieniany co rok. Oto przykładowe herbaty świata, jakie znalazły się w tym zestawieniu.

Herbata Lung Ching

To najlepsza herbata zielona w całych Chinach. Nazwa w tłumaczeniu na j.polski oznacza smocza studnia. Nazewnictwo to nie jest do końca wyjaśnione. Jedni twierdzą, że herbata zielona wzięła swoją nazwę od legendy ze smokiem. W miejscu, gdzie uprawiano herbatę istniała kiedyś studnia, której tworzyły się małe wiry porównywalne do ruchu smoka. Inni uważają, że nazwa wzięła się od poruszających się liści herbacianych, które w czajniku przypominają smoczy lot. Jedno jest pewne ta zielona herbata jest cenna jako drogie klejnoty. Jest uprawiana w okolicach jeziora Xi Hu na prowincji Zhejiang. Panują tam idealne warunki do uprawy herbaty. Jest przede wszystkim wilgotno oraz mgliście.

Herbata Bai Hao Yin Zhen

Herbata zaliczana w grono białych herbat. Jej liście przypominają srebrne igły. Jest to droga biała herbata uprawiana w prowincji Fujian. Herbaciane zbiory trwają na przełomie marca i kwietnia. Ma dość charakterystyczny zapach, przypominający świeże siano. Jeśli chodzi o smak. To herbata biała Bai Hao Yin Zhen ma delikatny i słodki smak. Jej produkcja jest naprawdę niewielka. Można powiedzieć, że picie tego rodzaju herbaty to prawdziwy dar od niebios.

Herbata Keemun

Pochodzi od znanej kolonii angielskiej. Za jej twórcę, uważa się byłego urzędnika Yu Ganchen, który po utracie posady zająć się herbata. Początkowo uprawiana była herbata zielona. Jednak urzędnik, chciał sprzedawać herbatę czarną. Gdy nauczył się tego fachu i chwilę potem herbata czarna zagościła w domach bogatych anglików. Jest zaliczana do 3 najlepszych herbat czarnych na świecie.