Sklep z herbatami zielonymi - co dokładnie oferuje?

herbata sklep

Coraz popularniejsze herbaty zielone

Herbata zielona niezmiennie cieszy się olbrzymią popularnością, pomimo, że jej przygotowanie to prawdziwa sztuka. W Europie Zachodniej napar herbaciany stanowi często narodowy napój, w Polsce od jakiegoś czasu również zaczęliśmy przykładać większą wagę do tego, co pijemy. Warto odwiedzić sklep z herbatami, by dokonać trafnego wyboru.

Sklep z herbatami zielonymi

Bogata w asortyment herbaciarnia czy sklep z herbatami sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego miłośnika tego naparu. Nie możemy jednak stwierdzić, która herbata zielona jest tą najlepszą, gdyż jest to kwestia indywidualna, związana z kubkami smakowymi. Warto poeksperymentować, popróbować różne herbaty świata, by rozeznać które nam najbardziej smakują. Z kolei zestaw herbat jako prezent ucieszy każdego miłośnika tego naparu, dzięki któremu osoba obdarowana może poszerzyć zakres swych doświadczeń smakowych, związanych z aromatem.

Chińskie i japońskie herbaty zielone

Najlepsze, najbardziej wartościowe rodzaje herbaty zielonej wytwarzane są w Chinach oraz w Japonii. Rozprawiając na temat tego gatunku herbaty, nie sposób nie wspomnieć doskonałego gatunku jakim jest koreański Sejak. Wspaniałym prezentem okaże się także Hojicha z Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie można wyczuć nutę karmelu i gęsty, słodki sos sojowy.

Wielu miłośników herbaty, chwali sobie pochodzący z Kraju Środka, Dragonwell, flagowy chiński napar, pochodzący z prowincji Zhejiang, obligatoryjnie musi być stamtąd. Bardzo ceniony jest napar Bi Luo Chun, doskonały aromatyczny, idący w kierunku kwiatowości. Smakosze delikatnych herbat rozsmakują się w Mao Feng, produkowanej w prowincji Anhui, o wytrawnym, aromatycznym aromacie. Gunpowder, to dobra herbata produkowana na obszarze Chin, bez rygorystycznego podziału na poszczególne prowincje.

Japończycy wytwarzają herbaty mniej aromatyczne niż te w Kraju Środka. Produktem flagowym jest Sencha, która stanowi 80% produkcji japońskiej herbaty. Na specjalne okazje doskonale sprawdzi się Gyokuro, z krzewów zacienionych na okres trzech tygodni. Swoich wielbicieli ma matcha, czyli herbata sproszkowana.